DOLAR 7,8187
EURO 9,3602
ALTIN 449,331
BIST 1328,73
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Erzurum 6°C
Parçalı Bulutlu

SBS ve LYS'de Başarılı Olan Öğrenciler Ödüllendirildi

05.08.2011
71
A+
A-

Erzurum’da, Seviye Belirleme Sınavı (SBS) ile Lisans Yerleştirme Sınavı’nda (LYS) başarılı olan öğrenciler ödüllendirildi.
Erzurum Lisesi Kültür Sitesi toplantı salonunda düzenlenen ödül töreninde, Türkiye genelinde ve il bazında dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyelerle başarı sertifikaları verildi.
Vali Sebahattin Öztürk, törende yaptığı konuşmada, alınan başarıların devam etmesi dileğinde bulundu.
Öztürk, “Çocuklarımızın kapasitesinin farkındayım. Bölgemizdeki çocukların kendilerine imkanlar sağlanınca daha büyük başarılara imza atacaklarını da biliyorum” dedi.
Eğitimde Başarıyı Artırma Projesi kapsamında başarılı öğrencileri teşvik etmek adına onlara çeşitli hediyeler verdiklerini ifade eden Öztürk, söz konusu desteğe sivil toplum kuruluşlarının da katkıda bulunması gerektiğini bildirdi.
Çok sayıda öğretmen ve velinin katıldığı törende, öğrencilere hediye takdiminden sonra Öğretmenevinde akşam iftar yemeği verildi.

1- İLÇE BİRİNCİLERİ

NO

AD SOYAD

OKUL

İLÇE

1

Kadir ABACIOĞLU

İnkılap İ.Ö.O

Aşkale

2

Melikşah LAÇİN

Cumhuriyet YİBO

Çat

3

Erkan GÜLTEKİN

İMKB 75.Yıl YİBO

Hınıs

4

Muhammet URAL

İnkılap İ.Ö.O

Horasan

5

Mazlum GÖKSU

Mareşal Fevzi Çakmak İ.Ö.O

Karaçoban

6

Eda KOÇAK

Ş.Onbş. A.Şükrü Karataş YİBO

Karayazı

7

Altınay DAŞDEMİR

Yağan Cumhuriyet İ.Ö.O

Köprüköy

8

Fırat GÖRAL

Göllü İ.Ö.O

Narman

9

Murat ALTINTAŞ

Şehitler YİBO

Oltu

10

Merve PEHLİVAN

K.Karabekir İ.Ö.O

Olur

11

Turgay POLAT

13 Mart İ.Ö.O

Pasinler

12

Firdevs ÇOLAK

Sefer Zengin İ.Ö.O

Pazaryolu

13

Selen SARİ

Hüseyin Köycü İ.Ö.O

Şenkaya

14

Yadigar KARABULUT

Düzyurt Ş.Ali Bulut İ.Ö.O

Tekman

15

Aydanur KUTUCU

Ş.Hasan Karşı İ.Ö.O

Tortum

16

Fatma ÖZMEN

Atatürk İ.Ö.O

Uzundere

17

Aydanur PEHLİVAN

Ertuğrulgazi İ.Ö.O.

Aziziye

18

Melike DEMİR

İspir YİBO

İspir

19

Muhammet GÜVEN

Özek Aziziye İ.Ö.O.

Palandöken

20

Fatmanur Dilruba BİNGÖL

Özel Güneş İ.Ö.O.

Yakutiye

İL DÜZEYİNDE İLK YEDİYE GİREN İLÇELER

NO

İLÇE ADI

BAŞARISI

1

İSPİR

OYP-1  /SBS-3

2

OLTU

OYP-2  /SBS-1

3

PALANDÖKEN

OYP-3  /SBS-2

4

UZUNDERE

OYP-4  /———-

5

OLUR

OYP-5  /———-

6

AŞKALE

———-/SBS-4

7

YAKUTİYE

———/SBS-5


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.