Olur Lisesi Müdürü Merhum HÜRRİYET GÜRSEL ÖZDEMİR


20.07.1960’ta babasının görev yeri olan Erzurum’un Horasan İlçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Olur’da liseyi ise Ankara Cumhuriyet Lisesi’nde tamamladı. Yüksek öğrenimine Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümü’nde başladı. Üniversite yıllarında, halk oyunları ekibiyle Avrupa’nın değişik ülkelerinde yapılan folklor yarışmalarında ülkemizi başarıyla temsil etti.
Üniversite öğrenimini tamamladıktan sonra Olur’a dönüp 10 yıl serbest çalıştıktan sonra 1994’te halen görev yapmakta olduğu Olur Lisesi’nde öğretmenliğe başladı. 2001’de Olur Lisesi’nde Müdür Yardımcılığına atandı. 2006’da başladığı Müdür Başyardımcılığıyla birlikte okul müdürlüğünü de yürütmekteydi. 2008 yılında geçirmiş olduğu kalp kirizi sonucunda hayatını kaybetti.

Görev yaptığı 13 yılı aşkın süre içinde, eğitime duyarlılığı, meslekteki çalışkanlığı ve başarısı sebebiyle çeşitli zamanlarda birçok Takdir ve Teşekkür belgesiyle ödüllendirildi.
Gerek öğretmenliği, gerekse idareciliği sırasında, insan sevgisi, öğrenci merkezli düşüncesi, görevine karşı duyarlılığı ve çalışkanlığı ile bizlere daima örnek teşkil edecek olan bir idareciydi.