Ankara Etimesgut Belediye Başkan Aday Adayı Kenan Yılmaz

{gallery}stories/olurhaber/galeri/kyilmaz{/gallery}

30 Haziran 2013 Pazar günü Çamlıdere Çamkoru Doğa Parkı’nda Olur ilçesinin bütün köy dernekleriyle birlikte yapacağımız pikniğimize bütün köylülerimiz davetlidir. Bütün köylülerimizin katılımını önemle rica ediyoruz.

Otobüsler ayarlanmıştır. Sincan otobüsleri Lale Durağının karşısındaki pazar yerinin içindeki Pamuk Ticaretin önünden saat sabah 06.30’da kalkış yapacak, Pınarbaşına 11.Caddeden Harmandalı Marketin önünden geçerek yoluna devam edecektir.

Dikmen otobüsü ise Balgat Cevizlidere Günaydın Ekmek Fırınının önünden saat 06.30’da kalkacaktır. Karapınar’dan Dikmen Caddesine, daha sonra ise Pazartesi Pazarının önünden 4.Caddeden aşağıya inip devam edecektir.

İrtibat telefonları:

Dikmen’de oturan köylülerimiz için: 0 533 744 89 49 (Halil Çetin)

Sincan’da oturan köylülerimiz için: 0 537 251 77 82 (Nihat Can)

Atlı Köyü Kalkındırma ve Yaşatma Derneği Yönetimi

 

Olurlu hemşehrilerimizin, buluşmasını, görüşmesini, kaynaşmasını ve bir arada eğlenmelerini temin etmek maksadı ile Olur köy derneklerinin ortaklaşa tertip ettikleri 2. Geleneksel Bahar Şenlikleri, 10 Haziran 2012 Pazar günü Ankara-Hasanoğlan beldesi Atatürk Anadolu Lisesinde yapılacaktır. Bütün hemşehrilerimiz bu şenliğimize davetlidir. 

PROGRAM:
1.    Bar ekibi
2.    Âşıklar
3.    Güreşler
4.    Halk müziği
5.    Sürpriz sanatçılar 
6.    Konuşmacılar

İRTİBAT TELEFONLARI:
05372438017 (Maruf Çetin)
05055173931 (Asri Es)

GÖREVLİ ARAÇ İRTİBAT TELEFONLARI:
Sincan-Fatih Hattı: Cavit kılıç (05553342011)
Sincan-Etimesgut Hattı: Bahattin Özmen (05325486131)
Dikmen-Balgat Hattı: Murat Çalışkan (05417849725)

NOT:
Herkes kendi yiyeceğini getirecektir.

                                                                                      ATLI KÖYÜ YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ
                                                                                                                     YÖNETİM KURULU

Ankara'nın Gölbaşı İlçesi'nde, bir inşaat alanında vincin devrilmesi sonucu 2 işçi öldü, 1 işçi yaralandı.Gölbaşı'nda TOKİ'nin ÖrencikKonutları yakınındaki, Ulusoy inşaat firmasına ait alanda çalışmakta olan işçilerin üzerine dün akşam saatlerinde vinç devrildi. Devrilen vincin altında kalan 3 işçiden 2'si hayatını kaybederken, 1 işçi de yaralandı. Hayatını kaybeden işçilerden Faruk Çağlar (21) ve Sezgin Çoşkun'un (36) yakınları sinir krizleri geçirirken, yaralanan Erden Kaya ise Gölbaşı Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.
Devrilen inşaat vinci, bir kamyon vinç ile kaldırılarak işçilerin cesetleri çıkarıldı. Ankara Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekiplerinin müdahalesiyle çıkarılan işçilerin cesetleri, Gölbaşı Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Gölbaşı Cumhuriyet Savcılığı olay ile ilgili soruşturma başlattı.

Kaza'da hayatını kaybereden Sezgin COŞKUN ve Fakur Çağlar'ın Olur İlçemize Bağlı Çoşkunlar Köyünden. Kaza'da hayatlarını kaybeden hemşehrilerimize Allah'tan rahmet, kederli ailelerine başsağlığı ve yaralanan işçimize ise Allah'tan acil şifalar dileriz.

10. Karakucak etkinliklerini artık dünyanın bir çok ülkesi biliyor! 27 Mayıs 2012 Pazar Günü Bursa Hamitler Mesire Alanı'nda yapılacak. 

Hani, bazı illerin kendine has sloganları vardır; mesela Çay denilince akla Rize gelir, "Giresun Gabuğunu Girdi" vb. gibi. Bizim de artık bir sloganımız var, "Karakucak Güreşlerimiz, Ülke Sınırlarını Aştı" Ata sporumuz olan güreşi artık dünyaya BURSA DADAŞLAR DERNEĞİ tanıtıyor".

Tüm Dadaşları şenliğimize bekliyoruz.

Bursa Dadaşlar Derneği Federasyonu