14 Mart 2013 tarihinde saat 13.30 sularında 2' side BTÖ mensubu olan karı - koca çift cocuklarınıda yanlarına alarak Yeşilova Hudut Karakoluna teslim oldular. 

İran sınırındaki PKK kamplarında yaklaşık 7 yıl barınan E.G (Erkek) ve V.B (Kadın) anlarınada 3 yaşındaki Kız çocukları Zerya ile Yeşilova Hudut Karakoluna gelerek teslim oldular. Yapılan ilk sorgularında "İran sınırında faaliyet gösterdikleri, V.B. (Kadın) Örgütün Sağlıkcısı ve E.G (Erkek) Tim komutanı olduğunu. Yaklaşık 3 yıldır dağdan çekildiklerini" belirttiler. Sağlık muayeneleri yapılan Şahıslar Şemdinli İlçe Jandarma Komutanlığına sevk edildi.

Sadece bir defaya mahsus olmak üzere seçimlerin 2013 sonunda yapılmasının kararlaştırılacağını söyleyen Bekir Bozdağ, "Bunun faydası çok olacak. 

Kış şartlarında seçim propagandası yapmak oldukça zor. Geçen seçimlerde Muhsin Yazıcıoğlu bir helikopter kazası geçirerek rahmete kavuştu. 

Kış şartları nedeniyle seçim yapmanın zorluk ve risklerini ortadan kaldıracak bu çalışma hem de seçimin doğru zamanda yapılmasını sağlayacak." şeklinde konuştu. 

Normal seçim takvimine göre yerel seçimlerinde 2014 yılının Mart ayında yapılması planlanıyordu.

Hakkari'nin Şemdinli ilçesine bağlı Derecik beldesinde terör örgütü PKK üyelerince askeri birliğe Havan saldırısı oldu. Saldırıda Topçu Er Sinan Dündar şehit oldu. 1 Uzman Çavuş ve 1 Asker Yaralandı. Bölge havadan ve karadan atış altına alındı. Şehit Topçu Er Sinan Dündar a Allah' tan Rahmet yakınlarıan baş sağlığı, Yaralı Arkadaşlarımıza Acil şifalar dileriz.

1 Temmuz 2012’de yeni Türk Ticaret Kanunu ile şirketlere web sitesi zorunluluğu yasalaştı. Yeni Türk Ticaret Kanununa göre her şirket kanuna uygun web sitesi yaptırmak durumunda kalacak.

Yasaya uymayarak site yaptırmayan ya da eksik bilgiler içeren site yaptıranlara hapis ve para cezası uygulanacak.

- Yasa ile birlikte tüm sermaye şirketleri web sitesi yapmak,
- Yasada belirtilen şirket bilgilerinin güncel halini sitesine girmek,
- Zorunlu olacak bilgileri sürekli güncel tutmak zorundadır.
Yasaya uymayarak site yaptırmayan ya da eksik bilgiler içeren ve halkı yanıltmaya yönelik olan site yaptıranlara hapis ve para cezası uygulanacak.

Peki yeni yasa neden getirildi?
Günümüzde internet en güçlü, kolay ve hızlı iletişim mecrası olmayı başarmıştır. İnsanlar aradıkları hizmetleri, ürünleri internet üzerinden bulup, kapısına kadar gelmesini isteyebilmekte, izlediği ve tanımak istediği şirketleri internet üzerinden takip edebilmekte. İletişim ve haberleşmede bu denli etkili olan internet, sermaye şirketleri için çok önemli konumdadır çünkü sermaye şirketleri çok ortaklı, iletişime ihtiyaç duyan, şirket içi olayların ve kararların kamuoyunu ve piyasaları ilgilendirdiği ve etkilediği yapılardır.
Yeni yasa, sermaye şirketlerinin ortaklarını ve kamuoyunu şirketteki gelişmeler hakkında daha etkin biçimde bilgilendirmeye zorlamaktadır.

İŞTE SİZE FIRSAT

* Olurluyuz.Com size uygun fiyatlar ve kaliteli hizmet ile Yeni Türk Ticaret Kanuna uygun web siteler sunuyor. Sizde bu hizmetten yararlanmak için aşağıdaki iletişim bilgilerinden bize ulaşabilirsiniz.

* Konusunda uzman ekibimiz sizin için kaliteli hizmet ve uygun fiyatı sunacaktır.

* Yüzlerce referansımızı görmek için bize ulaşabilirsiniz.


İLETİŞİM

E-Mail - Msn : This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Telefon : 0 505 661 19 24
Web Sitesi : www.olurluyuz.com

38 yıl önceki Kıbrıs Barış Harekatı'nda şehit olan oğulları Halil Aslan'ın Lefkoşe'deki mezarına parasızlık nedeniyle hiç gidemeyen anne ve babasının hasretini Ankara'nın Çubuk Kaymakamlığı bitirdi.

Ankara Çubuk'ta yaşayan baba Cemal Aslan, anne Şaziye Aslan ve kardeş Erdoğan Aslan, maddi imkânsızlık nedeniyle bugüne kadar ziyaret edemedikleri 1974 Kıbrıs Barış Harekâtı sırasında şehit düşen Halil Aslan'ın Lefkoşa şehitliğindeki mezarını, Çubuk Kaymakamlığı'nın yardımlarıyla KKTC'ye gelerek 38 yıl sonra ilk kez ziyaret ederek dua etti.

KKTC Güvenlik Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral Mehmet Daysal tarafından ağırlanan şehit ailesi, Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı mensubu iki personel tarafından karşılandı. Şehitlikte duygusal anlar yaşayan aile, şehidin mezar taşına sarılarak gözyaşı döktü.

Şehitlikte, oğlunun mezarı başında fotoğrafı çekilirken anne Şaziye Aslan, ''Bu benim yavrumla çektirdiğim en güzel fotoğrafım'' dedi. Şehit annesi, oğlunun mezar taşını elleriyle severken, ''Rüyama dahi girmedin, bak yanına geldim, bundan sonra sen de rüyalarıma gel olur mu yavrum'' diyerek ağladı.
Anne Şaziye Aslan, yanındakilere de ''Oğlumu sık sık ziyaret edin, onu yalnız bırakmayın, dualarınızı eksik etmeyin, bol bol da fotoğrafını çekip bana yollayın'' diye seslendi.

Baba Cemal Aslan da oğlunun mezarı başında gözyaşları içerisinde, ''Bu belki de yanına son gelişim, dünya gözüyle son görüşüm oğlum. İnşallah seninle cennette buluşuruz'' ifadesini kullandı.
Şehit ailesi, Çubuk Kaymakamlığı ve KKTC Güvenlik Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral Mehmet Daysal'a teşekkür ederek, ''Allah komutanlarımızdan, kaymakamımızdan razı olsun'' dedi.

Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı şehit ailesine gezi programı da hazırladı. Bando Başçavuş Muharrem Özdemir'in eşlik ettiği şehit ailesi, KKTC'de kaldığı sürede, KKTC'nin Kurucu Cumhurbaşkanı merhum Rauf Denktaş'ın mezarı ile Boğaz Şehitliği'ni de ziyaret ederek dua okudu.