1959 yılında başladığımız nakliye sektörüne insan gücü ile çekilen lastik tekerlekli el arabası ile kamyon talmil tahliyesi şehir içi yük taşımacılığı ile sektöre başlangıç temellerini atıp ,yıllar içerisinde kamyon, kamyonet motorlu taşıtlar ile şehirler arası nakliyeciliği ailenin ikinci kuşaklarma mesleği sevdirerek öğretmiştir. 1991 yılında şirketi ve aileyi İstanbul'a taşıyıp kurumsal kimlik kazanmayı ilke edinmiş üçüncü kuşaklara da bilgi ve tecrübelerin aktarmıştır.


1991 yılında şirketin İstanbul'a taşınmasıyla 2002 sonuna kadar İstanbul merkezli kurumsal firmaların ürettiği dayanıksız tüketim mallarını Türkiye genelinde komple ve parsiyei taşımacılık ve dağıtımını yaparak nakliyeciliğin merkezi Sirkeci'de tecrübe kazanmayı başanp İşhanı yazıhane nakliyeciliğinden garaj ve ofis ortamında filo yönetimine geçiş yaptı.


2002 yılı şirketin ulusal zincir mağaza dağıtımına başlangıç tarihi olup Türkiye genelinde frigorifik kasalı - kilima - asansörlü - kamyon - kamyonet - kamyon+remork - çekici+treylerle pazardan hakettiği payı almayı başarmıştır.


Özmal frigo kamyon - çekici + treyler filosı ile et ve et ürünleri, süt ve süt ürünleri, unlu mamüller, geleneksel gıda ürünlerini Türkiye geneli makro ve mikro dağıtımında pazarda önemli pay almıştır.


Özmal frigo kamyon - çekici treyler filosu ile yeni hal yasası yönetmeliğine uygun olarak ulusal Zincir Mağaza ve Sebze Meyve toptancı hallerine taşımacılık yapmaktadır.


1959 yılında lastik tekerlekli el arabası ile başladığımız nakliye sektöründe değişen ve gelişen teknolojiyi takip ederek büyümeye devam etmekteyiz,d eğişmeyen tek prensibimiz müşteri memnuniyeti ve güvemdir.

Kaynak : Hikmet YÜKSEL ( Ali Kemal YÜKSEL'in oğlu )