Türkiye Gündemi

1 Temmuz 2012’de yeni Türk Ticaret Kanunu ile şirketlere web sitesi zorunluluğu yasalaştı. Yeni Türk Ticaret Kanununa göre her şirket kanuna uygun web sitesi yaptırmak durumunda kalacak.

Yasaya uymayarak site yaptırmayan ya da eksik bilgiler içeren site yaptıranlara hapis ve para cezası uygulanacak.

- Yasa ile birlikte tüm sermaye şirketleri web sitesi yapmak,
- Yasada belirtilen şirket bilgilerinin güncel halini sitesine girmek,
- Zorunlu olacak bilgileri sürekli güncel tutmak zorundadır.
Yasaya uymayarak site yaptırmayan ya da eksik bilgiler içeren ve halkı yanıltmaya yönelik olan site yaptıranlara hapis ve para cezası uygulanacak.

Peki yeni yasa neden getirildi?
Günümüzde internet en güçlü, kolay ve hızlı iletişim mecrası olmayı başarmıştır. İnsanlar aradıkları hizmetleri, ürünleri internet üzerinden bulup, kapısına kadar gelmesini isteyebilmekte, izlediği ve tanımak istediği şirketleri internet üzerinden takip edebilmekte. İletişim ve haberleşmede bu denli etkili olan internet, sermaye şirketleri için çok önemli konumdadır çünkü sermaye şirketleri çok ortaklı, iletişime ihtiyaç duyan, şirket içi olayların ve kararların kamuoyunu ve piyasaları ilgilendirdiği ve etkilediği yapılardır.
Yeni yasa, sermaye şirketlerinin ortaklarını ve kamuoyunu şirketteki gelişmeler hakkında daha etkin biçimde bilgilendirmeye zorlamaktadır.

İŞTE SİZE FIRSAT

* Olurluyuz.Com size uygun fiyatlar ve kaliteli hizmet ile Yeni Türk Ticaret Kanuna uygun web siteler sunuyor. Sizde bu hizmetten yararlanmak için aşağıdaki iletişim bilgilerinden bize ulaşabilirsiniz.

* Konusunda uzman ekibimiz sizin için kaliteli hizmet ve uygun fiyatı sunacaktır.

* Yüzlerce referansımızı görmek için bize ulaşabilirsiniz.


İLETİŞİM

E-Mail - Msn : This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Telefon : 0 505 661 19 24
Web Sitesi : www.olurluyuz.com