Erzurum Haberleri

Edinilen bilgiye göre dün gece saat 23:00 sıralarında bir grup PKK’lı, Değirmendere Mahallesi’ne ormanlık alandan giriş yaptı. Bazı vatandaşlara göre, daha önceden yiyecek ve içecek istedikleri bazı mahalle sakinlerinden olumsuz cevap alan PKK’lılar bu kişilere tepki gösterdiler. Uzun bir aradan sonra tekrar köye giriş yapan terör örgütü mensupları, beraberinde getirdikleri benzinleri belirledikleri ev ve ahırlara dökerek burada bulunan birkaç ev ve ahırı ateşe verdiler.

 

Yangın sonrası büyük panik yaşayan Değirmendere sakinleri, hemen yangına imece usulü müdahale ettiler. Sabaha kadar süren yangın söndürme çalışmaları sonrası yangının boyutu ve verdiği zarar sabahın ilk ışıklarıyla birlikte gün yüzüne çıktı.

 

Yakılan evlerin ve ahırların sahiplerinin yaylada oldukları için herhangi bir can kaybı yaşanmazken, büyük ölçüde maddi hasar meydana geldi. Mahalle sakinleri olay sonrası teröre büyük tepki göstererek, yaklaşan kış ayları öncesi evsiz kaldıklarını söylediler.

 

Bu arada bazı vatandaşlar, PKK’lıların bu eylemini, geçtiğimiz günlerde Şenkaya ilçesinde öldürülen 8 PKK’lının öldürülmesinde askere yardım eden kişilerden intikam almak için yaptıklarını savundular.