Erzurum Haberleri

14 Eylül 23 Eylül tarihleri arası Etimesgut Belediyesi tarafından düzenlenen

ULUSLAR ARASI ANADOLU GÜNLERİ KÜLTÜR VE SANAT FESTİVALİ

Kapsamında 15 Eylül Cumartesi günü saat 19.00 da Erzurum Gecesidüzenlenecektir.

Gecemizde çeşitli etkinlikler yapılacak olup, yöresel sanatçıların yanı sıra

Mustafa YILDIZDOĞAN bir konser verecektir.

Tüm hemşeri dost ve sevenlerimiz davetlidir.

***************************************************************

10 GÜN 10 SANATÇI ETİMESGUT’A YILDIZ YAĞACAK

14 Eylül’de başlayacak Etimesgut Belediyesi 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’ne yıldız yağacak. Türk kültürünün en iyi şekilde tanıtılmasını hedefleyen 10 günlük festivalin gündüz bölümlerinde, festival alanında kurulacak stantlarda Türk kültür ve sanatı en ince ayrıntısına kadar sergilenecek. Türk dünyasına ve Anadolu coğrafyasına ait ne varsa Etimesgut’ta bir araya gelecek. Akşam gösterilerinde ise her gün 2 dernek ve vakıf ile Türk Cumhuriyet ve toplulukları sahne alacak. 21.00’dan itibaren star sanatçılar sahneye çıkacak.

AÇILIŞI Muazzez Ersoy
GALASI Volkan KONAK
Festivalin açılışını Türk Sanat Müziğinin sevilen ismi Muazzez ERSOY yapacak. Açılış konserini 100 bini aşkın kişinin izlemesi bekleniyor. Festivalin finali de açılışı gibi muhteşem olacak. 23 Eylül’deki gala gecesi Volkan KONAK konseriyle gerçekleştirilecek. Festival boyunca Muazzez Ersoy, Rafet El Roman, Yusuf Güney, Mustafa Yıldızdoğan, Gülşen, Kubat, Volkan Konak ve İsmail Altunsaray gibi star sanatçılar konser verecek.

HEDEF 500 BİN ZİYARETÇİ
Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, festivale 500 binden fazla kişinin ziyaret etmesini beklediklerini belirterek, “Birliğimizin, beraberliğin, kardeşliğin festivaline tüm halkımızı davet ediyorum. Bu festivalle; kültürümüz, sanatımız, geleneğimiz; bizi biz yapan tüm unsurlar yer alacak. Türk milletine, Anadolu coğrafyasına ait olan ne varsa yeniden yaşatılacak. Unutulmaya yüz tutmuş kültürlerimiz hatırlanacak” dedi.