Merkez Okullar

OLUR TOKİ YATILI BÖLGE ORTAOKULU

2011-2012 Eğitim Öğretim Yılında açılan okulumuzda; okul binası, kız ve erkek öğrenci yurtları, çok amaçlı salon, basketbol sahası ve lojman bulunmaktadır.

Okul binamız 4 katlı olup okul binasında 4 idari oda, 1 memur odası, öğretmenler odası, kantin,16 sınıf, Fen Laboratuarı, Teknoloji Tasarım Dersliği, Görsel Sanatlar Dersliği, Bilişim Teknolojileri Sınıfı, Müzik Sınıfı, Anasınıfı, Kütüphane, Rehberlik Servisi, Sığınak, araç gereç odaları, ,okul aile birliği, revir, arşiv odası ve Spor Salonu bulunmaktadır.

Kız ve erkek öğrenci yurtlarımız 240’ar kişilik öğrenci kapasitesine sahiptir. 6 katlı olan yurtlarımızın her bir katında 4’er kişilik 12 oda bulunmaktadır. Erkek yurdunda yemekhane, kız yurdunda TV ve Dinlenme Salonu ve Çamaşırhane mevcuttur.

Yatılı Bölge Ortaokulu olarak bünyemizde taşımalı ilkokulda mevcuttur. Okulumuzda yaklaşık 20 anasınıfı, 144 ilkokul, 229 yatılı ortaokul öğrencisi olmak üzere toplam 389 öğrenci bulunmaktadır. Okulumuz 4 idareci, 25 öğretmen ve 9 görevli personelle Eğitim – Öğretime devam etmektedir.

Okulumuz öğretmenleri için tahsis edilmiş olan lojmanımız 6 katlı olup toplamda 10 daire bulunmaktadır.