Ben Taşlıköy AKTÜRK ailesinden Emin Aktürk İstanbulda ikamet etmekteyim.

2007 yılında köyüme geldiğim zamanda sevindirici olarak tanımladığım merkezi su tesisatının çalışmaması gerçekten içler acısı olarak görülüyor. Ben orda kaldığım müddetçe bilhassa şu anda Siirt vali yardımcısı olan eski valimizle görüştüm. Proje sorumluları ile görüştüm ama bir neticeye varamadım.

Yapılan su deposu 8 saatte dolup 3,5 saatte boşalmaktadır.Orda bulunan ve şuanda suyu olan kişilere bile bu şebeke suyu verilmiş vana kullanılmadığı için gelişi güzel kullanılmaktadır. Bozburun diye tabir edilen bizim evlerin olduğu bölmeye su gelmemektedir.Mevcut çeşme suyumuzun iptal edilerek şebeke suyu haline getirilmesi ve bunun şuanda çalışır halde olmaması çok vahim bir durumdur.Köyün aşağı kesimleri bile kolaylıkla su alabilirken basit bir teknik hata yapılması sonucunda bizim kesim su alamamaktadır.Sizin de bileceğiniz gibi Yüksel ATMACA köyümüzün muhtarı olup babamların ne zorluklarla o suyu evimizin yakınına getirdiklerini bilmektedir.

Bu olaylar yaşanırken bizim Şeftalilik diye tabir edilen bahçemize giden Hark (su yolu) nunda sizin çalışmalarınız sonucunda bertaraf edilmiştir ve bunları dahi söylediğimize rağmen çalışma yapılmamıştır.

Şimdi size sormak istiyorum;

1) Zor şartlarda su ihtiyaçlarını gören bu yaşlı insanlardan hangi yüzle oy isteyeceksiniz. ?
2) Bugüne kadar oraya uğramayan kişiler olarak hangi yüzle yaptığınız hizmetten bahsedeceksiniz.
3) Ben 2009 yazında köyüme gelip ev yapacağım ve her sene 3 aylığına köyüme gelip topraklarımın ölmesine engel olup ekip biçeceğim ve eğer planlarım istediğim gibi giderse olur merkezde ev alıp orada ikamet etmek istemekteyim; Bu şartlarda ben oraya nasıl geleyim İstanbuldan oraya gelecek kişiler hangi hizmetinizi beğensinde gelsin sorarım size ?
4) Halkın çıkarlarını gözetmeyen bir belediye anlayışına sahip olduğunuz aşikar bu şartlar altında nasıl birda ha seçim çalışmalarına gireceksiniz ?

Biliyorum ki bu sorularıma hiç cevap gelmeyecek dikkate bile alınmayacak ama ben yazayımda hani sonra yüz yüze gelince ben size demiştim eski başkan dersem haklı çıkarım öyle değil mi ?

Bizler ailece Erzurum merkeze, Oltu veya Olur'a kesin dönüş yapmayı planlamaktayız. Bu yazdıklarımın dikkate alınması durumunda bizler ve bizim gibi 3 ailede geri dönüş yapacaktır. Ben neden hizmetimi köyüme köylüme sunmayayım ben neden Olura hizmet etmiyeyim diye düşünüyorum.

Saygılarımla

Emin AKTÜRK

Bana ulaşmak isterseniz

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Tel:0536 256 11 68