Ankara'nın Gölbaşı İlçesi'nde, bir inşaat alanında vincin devrilmesi sonucu 2 işçi öldü, 1 işçi yaralandı.Gölbaşı'nda TOKİ'nin ÖrencikKonutları yakınındaki, Ulusoy inşaat firmasına ait alanda çalışmakta olan işçilerin üzerine dün akşam saatlerinde vinç devrildi. Devrilen vincin altında kalan 3 işçiden 2'si hayatını kaybederken, 1 işçi de yaralandı. Hayatını kaybeden işçilerden Faruk Çağlar (21) ve Sezgin Çoşkun'un (36) yakınları sinir krizleri geçirirken, yaralanan Erden Kaya ise Gölbaşı Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.
Devrilen inşaat vinci, bir kamyon vinç ile kaldırılarak işçilerin cesetleri çıkarıldı. Ankara Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekiplerinin müdahalesiyle çıkarılan işçilerin cesetleri, Gölbaşı Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Gölbaşı Cumhuriyet Savcılığı olay ile ilgili soruşturma başlattı.

Kaza'da hayatını kaybereden Sezgin COŞKUN ve Fakur Çağlar'ın Olur İlçemize Bağlı Çoşkunlar Köyünden. Kaza'da hayatlarını kaybeden hemşehrilerimize Allah'tan rahmet, kederli ailelerine başsağlığı ve yaralanan işçimize ise Allah'tan acil şifalar dileriz.