DOLAR 18,5869
EURO 18,2265
ALTIN 1022,101
BIST 3553,85
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Erzurum °C

Başkanlardan Birlik Mesajı

10.11.2008
482
A+
A-

BAŞKANLARDAN BİRLİK MESAJI

            Ankara Yenimahalle Belediye Başkan Yardımcısı Kenan YILMAZ  Olur Köy Dernek Başkanlarına ve köy temsilcilerine iftar yemeği verdi.

            Başta Olurlular  Dernek Başkanı Metin KARADENİZ  olmak üzere tüm dernek başkanları ve temsilcileri yemeğe katıldı. Ayrıca yemekte Diyanet İşleri Başkanlığı Baş Müfettişi Mehmet Zeki YILMAZ da vardı.

            TÜM OLURLU HEMŞERİLERİME SELAM

         İftar sonrası kısa bir konuşma yapan Diyanet İşleri Başkanlığı Baş Müfettişi Mehmet Zeki YILMAZ  dini duygularımızın ve manevi heyecanımızın doruk noktaya ulaştığı bu mübarek ramazan ayının ülkemize milletimize tüm insanlığa barış ve huzur  getirmesini. Ayrıca milli birlik ve beraberliğimizin pekişmesini Allah(c.c) diler. Tüm Olurlu Hemşerilerimin Ramazanını, Kadir Gecelerini ve Bayramlarını şimdiden tebrik eder. Selam ve saygılarımı sunarım.

            BAŞKANDAN BAYRAM MESAJI

         Ankara Yenimahalle Belediye Başkan Yardımcısı Kenan YILMAZ  iftar münasebetiyle yaptığı konuşmada : Ramazan ayı rahmet,bereket ve mağfiret ayıdır. Biz Müslümanlar ramazan ayında ibadetlerimizi huşu içerisinde idrak etmekteyiz. Ramazan sosyal yardımlaşmanın en üst düzeye çıktığı fakir,yetim,kimsesizlerin gözetildiği herkesin yardımlaştığı bir aydır.Bu yönüyle ramazan ayının idrak edeceğimiz Kadir Gecesinin ve Bayramın tüm hemşerilerimize,milletimize ve İslam alemine hayırlar getirmesini Cenabı Allah’tan diliyorum. Hepsine saygılarımı ve sevgilerimi sunuyorum. Yemeğe katılan tüm davetlilerime de katılımları için ayrıca teşekkür ediyorum.

            YEMEK SONRASI İSTİŞARE TOPLANTISI

            Yemek sonrası toplantı salonuna geçilerek; Olur ve Olur’la ilgili sorunlar. Ankara Olurlular Derneği yeniden yapılanma süreci ,köy derneklerinin sorunları ve Ankara’da yaşayan Olurlular ve sorunları üzerine istişare yapıldı.

DEĞERLERİMİZİ YAŞATALIM

            Toplantıyı açan Ankara Yenimahalle Belediye Başkan Yardımcısı Kenan YILMAZ  Bu birliktelik adına teşekkür ediyorum.Olurlular olarak artı değerlerimiz olduğunu düşünüyorum.Hepimiz zaman zaman ilçemize gidiyoruz.Bu değerleri yaşıyoruz. Bu değerlerimizi buralarda da yaşatalım. Mevcut bize ait değerlerimizin ülkemizin her tarafında yaşansa hiçbir sorun kalmayacağına inanıyorum. Bu değerlerimizin çocuklarımıza aktarılması için elimizden geleni yapmalıyız. Bildiğiniz gibi Ankara’da sivil toplum etkinliklerinin gücünü görüyoruz. Biz de  Olurlular olarak bu gücümüzü kullanalım. Birlik beraberlik ve istişare bize güç katacaktır. Bölünmüşlük dernekleri bekleyen en büyük tehlikedir. Hepimizin mutlaka bir dünya görüşü vardır. Ama dernek faaliyetlerimizde önemli olan Olurlu olmaktır.Siyasi düşünce ve görüşümüzü dışarıda tutmalıyız. Ama aldığımız kararlarda da rasyonel davranmalıyız. Her konuda yapıcı olalım.Yapıcı katkıda bulunalım. İstişare edelim.Karşılıklı güven duygusunu tesis edelim.Yeni anlayış ve heyecanla geleceğe bakalım Olurlular olarak her türlü sorunun altından kalkacağımıza inanıyorum diyerek konuşmasını sonlandırdı.

OLURLULAR DERNEK BAŞKANINDAN  YER SÖZÜ

Söz alan Olurlular  Dernek Başkanı Metin KARADENİZ  önümüzdeki beş yıl içerisinde amacımız kendimize ait güzel bir mekâna kavuşarak köy derneklerimizi maddi külfetten kurtarmak. Derneğimize kendimize ait bina kazandırmak.Bunun için çalışıyoruz. Burada bulunan köy dernek başkanlarıma teşekkür ediyorum.Gerçekten meşakkatli bir görev yapıyorlar.

SİGORTAYI BİZ YAPALIM DERNEĞİN FİNANSMAN SORUNU KALMASIN

Anadolu Sigorta Acentesi sahibi Günay AKTÜRK tüm hemşerilerimizin sigorta işlemlerinin kendi acentelerinden yapılması halinde kazancını hibe edeceğini ve derneğin finansman ihtiyacının kalmayacağını söyledi.Teklif Başkanlar tarafından kabul görerek Anadolu Sigorta Acentesi sahibi Günay AKTÜRK’e teşekkür edildi.

BÜTÜN KÖY DERNEKLERİ BİR ÇATI ALTINDA BİRLEŞELİM

Sarıbaşak Köy Temsilcisi Yalçın AKSU küçük köyler olarak sorun yaşadıklarını ortak olarak tüm derneklerin bir binada toplanması önerisi getidi. Aşağı Çayırlı Dernek Başkanı Köy derneklerinin ihtiyaca binaen kurulduğunu bu aşamadan sonra kapatılmasının zor olduğunu. İnşallah Olurlular Derneği faal olurda kendiliğinden dernekler bir çatı altında birleşir. Konu daha sonra gündeme alınmak üzere kapatıldı.

 

YAKLAŞAN YEREL SEÇİMLER

Yaklaşan yerel seçimler arifesinde tüm başkanlar birlik beraberlik mesajı vererek.Kimse artık bizi görmezden gelemez. Etkin bir sivil toplum kuruluşu  olduğumuzu gösterelim. Ülkemiz ve Milletimizin çıkarları başta olmak üzere ,kendi çıkarlarımız doğrultusunda rasyonel kararlar alalım. Bu birliktelik  üzerine tüm başkanlar tüm katılımla mutabık oldular ve toplantı  iyi dilek temennilerle sonlandırıldı.